Bestyrelsen på ETAC

Bestyrelsen på ETAC

Bestyrelsen vælges af brugerne, personalet og de handicapforeninger der står bag ETAC.
ETACs bestyrelse:

Medlem: Personlig suppleant:

Formand
Scleroseforeningen
Erik Sørensen
20 24 11 52 / 75 15 40 81
sirtoby87@gmail.com 


Hanne Nordenstoft
 

Næstformand
CP Danmark
Jan Grønbæk
20 27 66 01/ 75 17 24 28
j-gronbaek@mail.tele.dk



Vakant
 

Hjerneskadeforeningen
Jan Thorstensen
29 70 20 46
thorstensen.jan@gmail.com


Mette Rindom
20 88 56 51
mette.rindom@hotmail.dk

Støtteforeningen ETACs venner
John Lund
20 12 81 85
Johnlinnau@gmail.com
 

Vakant

UlykkesPatientForeningen og PolioForeningen
Inga Bredgaard
50 85 42 63
inbr@youmail.dk

Bente Jørgensen
50484802
jbente6@gmail.com 

Esbjerg Handicapidræt
Rene Graff Jørgensen
23 27 70 79
r.graff01@gmail.com

Preben Nielsen
 

Hjernesagen i Esbjerg og Fanø kommune
Mette Kristiansen
41 67 57 43
kesse@esenet.dk

 

Dansk Handicap Forbund
Jens Grønskov
jens@glyco4u.eu


Connie Kristensen

kristensenconnie@live.dk

Gigtforeningen
Pia Nielsen
 

Vakant

Brugerrepræsentanter
Tina Sällberg
stojer.sallberg@hotmail.com

Brian Joensen
bfj@esenet.dk

Bjarne Thomsen
 

Repræsentant for ETAC
Syrén Mortensen
anmor@esbjergkommune.dk


 

Medarbejderrepræsentant
Britta Jensen 
brj5@esbjergkommune.dk